Amerikalı mühendis Müslüman oldu

Amerika’da yaşayan Jeoloji Mühendisi David Benjamin, Müslüman arkadaşlarının yaşantılarından etkilenerek, kendi isteği ile Müslüman olmaya karar verdi. Çukurova İlçe Müftülüğüne yapılan müracaat sonucu David Benjamin, Ramazanoğlu Camii’nde düzenlenen ihtida merasiminde Müftü Kadir Demirlenk’ın rehberliğinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
İhtida merasiminde Ramazanoğlu Camii Müezzin Kayyımı Ramazan Topak, Al-İmran Suresi’nin 8 ve 9. ayetlerini tilavet etti.
David Benjamin, “Hiçbir inancı benimsemiyordum. Birçok; Budist, Şinto, Hıristiyan ve Müslüman arkadaşlarım vardı. Müslüman arkadaşların yaşantılarından, birbirlerine olan bağlılıklarından çok etkilendim ve İslamiyet’i araştırmaya başladım. Sonrasında ise Müslüman olmaya karar verdim. Burada çalışmaktan ötürü memnunum ve çok şükür artık Müslümanım” dedi.

Okunan ayet-i kerimelerin mealinin paylaşılmasının akabinde Müftü Kadir Demirlenk, İslam’ın iman ve ibadet asılları hakkında David Benjamin’e bilgi verdi.
Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk, merasimde yaptığı konuşmada, “Bu kardeşimiz İslamiyet’i araştırarak ve arkadaşlarından Müslümanlığın hoşluğunu görmüş, komşularının İslami hayatlarındaki örf, adet ve geleneklerini görmüş, İslam’ın hak din olduğuna karar vermiş. Bugün İslam’la şereflenmesine vesile olduk, tanıklık ettik. İyi olsun” tabirlerini kullandı.
Kelime-i Şehadet getirdikten sonra yapılan duanın akabinde David Benjamin’e Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarından İngilizce Kur’an-ı Kerim meali, itikat, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in Hayatı isimli kitaplar armağan edildi. Davut’a Müftü Demirlenk, ‘İhtida Belgesi’ takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.