Bankanın önünde pusuya yatıp 300 bin lirayı bu türlü çaldılar

Konya’da vilayet dışından çalıntı plakalı araçla gelerek bankaların önünde pusuya yatan çete, yüklü ölçüde para çeken bir kişinin aracını takip ederek bankadan çektiği yaklaşık 300 bin lirayı çaldı. Olay anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay Konya’nın Selçuklu ilçesi İstanbul Yolu üzerinde gerçekleşti. Vilayet dışından çalıntı plakalı araçla gelen hırsızlık çetesi üyeleri Konya’da kontaklı olduğu şahıslarla irtibata geçerek hazırlıklarını yaptı. Birinci olarak sanayi bölgesinde irtibatlı oldukları bir iş yerine giderek otomobillerinin bütün camlarına koyu siyah sinema çektiren şahıslar daha sonra İstanbul yolu üzerindeki bankalar bölgesine giderek bankaların karşısında beklemeye başladı.

BANKALARIN ÖNÜNDE PUSUYA YATTILAR

Bankaların yüklü ölçüde para çeken müşterilerine verdikleri çantaları bilen hırsızlar bankalara giren çıkan müşterileri gözetlemeye başladı. Yaklaşık 3 saatlik bir beklemenin akabinde bir kişinin elinde para çantasıyla çıktığını gören çete üyeleri harekete geçti.

8 KİLOMETRE TAKİP EDİP PARA DOLU ÇANTAYI ÇALDILAR

Bankadan yüklü ölçüde para çeken T.G.’yi yaklaşık 8 kilometre takip ederek T.G.’nin kısa müddetliğine Musalla Bağları Mahallesinde diğer bir bankaya ödeme yapmak için otomobilden inmesini fırsat bilen hırsızlar arabalarıyla T.G.’nin aracının önüne park etti ve araçtan inen bir kişi süratlice ön camı kırarak para dolu çantayı aldı. Olay anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

HIRSIZLIK YAPTIKLARI ARACI BIRAKIP ÖTEKİ ARAÇLA KAÇMAYA ÇALIŞTILAR

Hırsızlık sonrası sanayi bölgesinde bir iş yerine kendilerine eskortluk eden ikinci bir araçla gelen hırsızlar, hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri aracı bırakarak öbür bir araç alıp kendilerine yardım eden şahıslardan birinin meskenine ellerinde para çantayla gitti.  Olayın üzerinden birkaç saat geçmesinin akabinde şahıslar sanayi bölgesinden öteki bir aracın plakasını çalarak ikinci çalıntı plakayı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri araca takarak Konya’dan Ankara istikametine gittikleri Plaka Tanıma Sistemi ve Elektronik denetleme sistemi kameralarına yansıdı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olay üzerine harekete geçen Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Takımları A.D., H.D., B.Ü. ve T.K.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde B.Ü. ve T.K. isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılırken A.D. ve H.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bankaların önünü maksat alan hırsızlık çetelerine karşı bankalardan yüksek ölçüde para çeken vatandaşları hırsızlık konusunda dikkatli olmaları, para ve pahalı eşyalarını araçlarında bırakmamaları konusunda uyardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.