“Bir gece ansızın gelebiliriz” diyen Erdoğan’ın arşivi açıldı… “Toprak verebiliriz”

Yunanistan, Ege Denizi’nde görev icra eden Türk F-16 uçaklarına, Rus yapımı S-300 hava savunma sistemiyle radar kilidi attı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F-16 ile Ege Denizi’nde uçuş yaparak Yunanistan’a mesaj verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Samsun’da düzenlenen Teknofest 2022’de konuştu: “Ey Yunan, İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz.”

Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik “bir gece ansızın gelebiliriz” sözlerinden sonra sosyal medyada bir arşiv videosu gündem oldu.

“BELLİ BİR ORANDA BU TÜR TOPRAĞI VEREBİLİRİZ”

Erdoğan, başbakanlığı döneminde, 2004 yılında, Harvard Üniversitesi’nde ”Ortadoğu’da Demokrasi, Avrupa’da Çoğulculuk ve Türkiye Perspektifi” konulu konferans vermişti.
Erdoğan, bir Türk katılımcının ”Kıbrıs konusunun çözümünde adadan karşı tarafa toprak verilecek mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kıbrıs konusunda arkadaşımızın sorusu, oradan 1 metre toprak verecek misiniz? Adanın şu an yüzde 36’sı KKTC’nin yaşam alanıdır. Belli bir oranda bu tür toprağı verebiliriz. Biz garantör ülke olarak tavsiye ederiz, KKTC bu yaklaşımı gösterir. Buranın çözüme kavuşturulması çok çok daha önemlidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.