Burak Yılmaz: “Ne yazık ki Türkiye değil Hollanda oldu!”

Hollanda takımı ile 2 yıl futbolcu ve 3 yıl teknik yönetici olmak üzere toplam 5 yıllık kontrat imzalayan deneyimli futbolcu, “Elimden gelenin en güzelini ortaya koyacağım” halinde konuştu. Burak Yılmaz, mesleğini Hollanda takımı Fortuna Sittard ile sürdürecek.

Golcü futbolcu, Lig Radyo yayınında transferi kıymetlendirdi.

Burak, “Harika bir kontrat. 2 sene oyunculuk, 3 sene hocalık. Burada bana çok güvenildi ve paha verildi. Benim tecrübelerime, kişiliğime karakterime, oyunculuğuma güvenen Hollanda’da bir kadro oldu ne yazık ki! Türkiye’de olmadı. Burada kontratımı bitirmek istiyorum. Evvel 2 sene gol atmaya, başarılı olmaya çalışacağım; sonra da hocalık için kendimi geliştireceğim.” formunda konuştu.

“Futbolcu olarak olumlu olumsuz her şeyi yaşadım” diyen Burak Yılmaz, “Hoca olarak çok çalışmam, farklı mesai vermem gerekiyor. Çok âlâ hoca olacağım demek ukalalık olur. Lakin hocalık, başkanlık, sportif direktörlük… Hangisini yaparsam yapayım bunun en güzelini yapmak için elimden gelenin en güzelini ortaya koyacağım.” sözlerini kullandı.

Şenol Güneş’in hayatında başka bir yeri olduğunu söyleyen deneyimli golcü, “Çok eleştirildiğim devirlerde bunun üstesinden Şenol Güneş sayesinde geldim. Trabzonspor’da benim son şansımdı. Şenol Hoca ile karşılaştık, birbirimize çok uygun geldik o vakit. Hocamın farklı bir şekli ve anlayışı var. Benim dilimden anladı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.