CHP’li vekilden ‘yol’ reaksiyonu: Yandaşa gelince var, bize gelince ödenek yok

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2018 yılında üretimine başlanan ve 2023 yılında tamamlanması gereken Tunceli – Pülümür ayrımı Nazımiye – Dallıbahçe Yolu imal projesinde hiçbir evre kat edilemediğini belirterek yetkililere reaksiyon gösterdi.

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Nazımiye İlçe Lideri Ali Yıkılmaz ve Vilayet Genel Meclis Üyesi Hıdır Açıkgöz’le birlikte Nazımiye – Dallıbahçe Yolu üretim projesinde incelemelerde bulundu.

Projenin tamamlanmasına reaksiyon gösteren CHP’li vekil Şaroğlu, Tunceli genelindeki birçok yol üretim projesinin de tamamlanmadı ve bu durum büyük bir mağduriyet yaşattığını belirterek ulaşım projelerine kaynak aktarılması davetinde bulundu.

CHP’Lİ VEKİL BAKANLIĞA REAKSİYON GÖSTERDİ

2018 yılında üretimine başlanılan ve 2023 yılında hizmete açılacağı planlanan yol projesinde bir arpa uzunluğu yol kat edilmediğini belirten CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu,

“Bölgenin bir heyelan bölgesi olmasına rağmen başlangıç evresinde taban etüd çalışmaları sağlıklı yapılmadı. Yol imal çalışmalarına birinci başlanıldığında patlayıcı kullanılması sebebiyle kimi köy meskenlerinde kaymalar yaşandı.

Destekli fore kazık uygulaması da yapılmadı. Bu durumu önlemek için de kayalarla destek yapılmaya çalışıldı. Münasebetiyle buraya ayrılan hudutlu ödenekte bu hedefle kullanıldı.

Yandaşa gelince var, bize gelince ödenek yok. Sizin anlayacağınız tam bir proje faciası. Tunceli genelindeki birçok yol üretim projesinin de tamamlanmadı ve bu durum büyük bir mağduriyet yaşatıyor. Tunceli’nin ulaşım projelerine acil bir formda kaynak aktarılmalı” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.