Chris Hemsworth, Thor olabilmek için işte bunları yaptı

Son Thor sinemasındaki imajıyla hayranlarının beğenisini kazanan Chris Hemsworth ve oyuncunun eşi Elsa Pataky’nin fit imajı gerisindeki isim ünlü çiftin sırrını paylaştı. Çiftin antrenörü, spor salonunda saatler geçirmeden nasıl hayran olunası bir imgeye sahip olunacağını açıkladı.

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder) sinemasında tekrar beyaz perdede görkemli bir duruşla yer alan Chris Hemsworth’un fit fiziği sık sık gündeme geliyor.

Hatta son sinemada kaslarını daha da geliştiren Hemsworth’un bu imgesi direktör Taika Waititi dahil pek çok kişiyi hayrete de düşürmüş.

Hemsworth üzere eşi Elsa Pataky de fiziğine itina gösteren ünlüler ortasında. Çift, gıpta edilesi imgeye sahip olmak için ise düşünüldüğü üzere saatlerce spor salonunda vakit geçirmiyor.

Chris Hemswoth ve eşi Elsa Pataky

Chris Hemsworth, eşinin ve kendisinin antrenörü olan Luke Zocchi ile bir program oluşturduklarını anlatıyor:

“Herkes, bu cins sonuçları fakat spor salonunda sonsuz saatler geçirerek elde edilebileceğini düşünüyor lakin durum bu türlü değil. Programı, yoğun hayat stillerine ahenk sağlarken ve her yerde yapılabilecek kolaylığa sahipken mümkün olan en güzel sonuçları veren bir kas geliştirme programı olması için ustalıkla oluşturduk.

‘Centr Power’ isimli bu planı, Thor serisi de dahil olmak üzere 20’den fazla sinemada beni en uygun hale sokmak için kullandık.”

Hemsworth üzere eşi de son periyotta fiziği ile dikkat çekti. Pataky de Interceptor sineması için forma girmenin epey güç olduğunu fakat sonuçtan heyecan duyduğunu söylüyor:

THOR OLMAK İÇİN BUNLARI YAPTI

Çiftin antrenörü Luke Zocchi Thor’un görkemli imajı için uyguladığı programı şöyle anlatıyor:

“Chris’in Thor için ekseriyetle haftada beş kere idman yaptı. Günde bir saat kadar vakit ayırdı. Chris ve ben spor salonunda sayısız saatler geçirmektense daha makul idman yapmak istiyoruz. Programımız ise şu biçimdeydi:

Pazartesi – Göğüs
Salı – Sırt
Çarşamba – Bacaklar
Perşembe – Omuzlar
Cuma – Kollar

Ayrıca Zocchi, Thor’un üst vücudu üzere bir vücuda sahip olmak için yeni bir idman rejiminin birinci dört ila altı haftası boyunca üst vücut üzerinde çalışılmasını öneriyor.

GÜNDE 4.500 KALORİ

Zocchi, ayrıyeten beslenmenin de kıymetini vurguluyor ve Hemsworth’un her iki saatte bir 450 kalorilik 10 öğüne bölünen bir beslenme nizamına sahip olduğunu söylüyor:

“Kas geliştirmeye gelince, bedeninizin idmandan sonra kaslarınızı tekrar inşa edebilmesi için fazla kalori almanız gerekir. Beşerler çoklukla ne kadar yiyecek önerdiğimiz konusunda Centr Power programını yaparken şok oluyorlar.

Diyetler o kadar şahsî ki hakikaten herkese uyan tek bir yaklaşım yok.”

SEBZE, MEYVE VE PROTEİN

Zocchi beslenmeyle ilgili tavsiyelerine ise şu formda devam ediyor: “Yemekten zevk aldığınız sağlıklı yiyecekleri bulun ve bu yiyeceklere bağlı kalın. Sonuç almak kelam konusu olduğunda tutarlılık çok değerli.”

KARDİYOYU ATLAMAYIN

Ünlü antrenör, yüzde 60 yük ve yüzde 40 kardiyo yapılması gerektiğini de belirtiyor.

DİNLENMEYİ UNUTMAYIN

Zocchi, Hemsworth ve Pataky çiftinin imgesinin her gün bezdirecek bir idmanla olmadığını ve dinlenmenin de kıymetli olduğunu söylüyor:

“Dinlenme olmadan sakatlanma riskine girersiniz ve akabinde haftalarca yahut aylarca idman yapamaz ve tüm uğraşlarınız boşa gidebilir. Bedeninizi dinleyin ve gereksiniminiz olduğunu hissettiğinizde dinlenin lakin her vakit haftada en az iki gün dinlenmenizi tavsiye ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.