Cumhurbaşkanı Erdoğan: BAE ile yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: BAE ile yeni dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

“BAE’yi son olarak Başbakan olduğum dönemde 2013 yılında ziyaret etmiştim. Aralık ayında Dışişleri Bakanımız ziyaret etti. Bu ziyaretimle ilişkilerimizin hak ettiği ivmeyi yakalamasını umut ediyoruz. BAE ile ilişkilerimizde yeni dönemi başlattık. Bölgesel gelişmeleri de ele alacağız.

BAE önde gelen ticaret ortaklarımız arasında yer alıyor. BAE de Türkiye’deki dinamik ekonomik yatırımına katkıda bulunuyor. Ziyaretimizin amacı bu potansiyeli hızlıca hayata geçirmektir. Önde gelen yatırımcılarla bir araya geleceğim.”

“Kovid-19 sürecinden sonra ilk ziyaretinizi gerçekleştireceksiniz. Emine Hanım sağlık durumu nasıl?” sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eşim benimle bu ziyaretimde birlikte olamayacak çünkü henüz pozitif. Biz hamdolsun negatifiz ama o da tedavi sürecini hafif atlatıyor.” dedi.

KDV indirimleri hakkındaki soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Kurduğumuz denetim ekipleri ile bizim attığımız adımlara karşı ters adımlar atanlara yönelik şiddetli cezai müeyyideleri uygulayacağız.” ifadelerini kullandı.

Rusya-Ukrayna gerilimine ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Biz bölgedeki gelişmeler ki içerisinde en önemlisi Rusya-Ukrayna arasındaki gelişmelerdir, bunları da görüşeceğiz. Ne gibi adımlar atabiliriz bunun üzerinde de ısrarla duracağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.