Erdoğan ikram etti; alanlar satışa çıkardı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imitasyon imzasını taşıyan ve Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) çalışanı ve askerlere misyonlarından ötürü armağan edilen saatler satışa çıktı. 2014 yılında Afganistan’da vazife yapan 600 Türk Nato askerine armağan edilen Seiko markasının ‘SUR289P’ model erkek kol saatini Nevşehir’de bir kullanıcı satışa çıkardı. 100 bin lira bedelle bir internet sitesinde listelenen saat piyasa pahasının yüzde 4 bin 150 üstünde fiyatla yer aldı. Birebir marka ve modeldeki saatin fiyatı 2 bin 150 ila 2 bin 300 lira bedel ortasında değişen fiyatlarla satılıyor.
Eserin açıklamasına ise “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılında Afganistan’da vazife yapan 600 Türk Nato askerine şahsen armağan ettiği Recep Tayyip Erdoğan imzalı 600 saatten biridir. Maneviyat olarak çok bedelli bir saattir” yazıldı.

20 BİN LİRAYA DA SATIŞTA OLAN VAR

Yeniden tıpkı marka lakin daha yakın tarihte Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) görevlilerine ikram edilen ve Erdoğan’ın imitasyon imzasını taşıyan saat de İstanbul’da satışa konuldu. Farklı bir sitede satış için listelenen saat 2018’de Zeytin Kolu Operasyonu’nda uçuş harekat uzmanı olan bir askere ikram edilmişti. Bu eserin fiyatı ise satıcı tarafından 20 bin lira olarak belirlendi. Eserin satıcısı saatin Ankara’da şahsen Erdoğan tarafından armağan edildiğini argüman etti. Bu saatin açıklamasında ise şu sözler kullanıldı:

“Fiyat 20.000,00 TL saat 2018 yılında uçuş harekat uzmanı olarak vazife yapan ağabeyime Afrin’de gerçekleştirdiğimiz Zeytin Kolu Operasyonu’nda göstermiş olduğu üstün muvaffakiyet sonrası şahsen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe’de bulunan Külliye’de armağan edilmiştir. Bugüne kadar kutusunda ihtimamla saklanmıştır. Hiç kullanılmamış olup etiketi ve jelatini üstünde durmaktadır. Kullanma kılavuzu ve garanti evrakı ile birlikte alıcıya teslim edilecektir. İnternetten de araştırırsanız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu cins özel armağanları kimlere verdiğini öğrenebilirsiniz. Koleksiyoncuların kaçırmaması gereken bir saattir. Yıllar sonra bedelini kat kat artıracaktır. Fiyat katiyen sondur. Lütfen bu sebeple pazarlık teklif etmeyin ve indirim istemeyin. Yalnızca önemli alıcıların bağlantıya geçmesini rica ediyorum. Siz de hak verirsiniz ki herkesin vakti kıymetli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.