Facebook’un sahibi Zuckerberg’den iş hayatıyla ilgili samimi itiraf: “Her gün karnınıza yumruk yer gibi…”

Mark Zuckerberg, Spotify’ın en çok dinlenen podcast’lerinden birine sahip olan Joe Rogan’ın sorularını yanıtladı. Zuckerberg, Meta CEO’su olsa bile bir iş gününden neden nefret ettiğini anlatıyor.

Kurduğu şirketi her geçen gün daha da büyüterek tüm dünyanın odağı haline gelen Mark Zuckerberg, iş hayatıyla ilgili konuştu. Spotify podcast’i The Joe Rogan Experience’a katılan Zuckerberg, yeni bir güne başlamanın zorluğundan ve nasıl konsantrasyonunu sağladığından bahsediyor.

Mark Zuckerberg, dünyanın en varlıklı insanlarından biri ve Meta’nın CEO’su olabilir, lakin bir iş gününün başlangıcından o da herkes üzere pek memnun değil. Zuckerberg, sıradan bir iş gününü “Neredeyse her gün uyanıp karnınıza yumruk yemiş gibisiniz” diye tanımlıyor.

“MİLYONLARCA BİLDİRİ ALIYORUM”

Meta CEO’su, şirketinin 2004’te kurulan bir startup’tan 454 milyar dolarlık bir teknoloji devine dönüştüğü için iş hayatının kimi taraflardan daha gerilimli hale geldiğini söylüyor: “Sabah uyanıyorsun, telefonuna bakıyorsun ve milyonlarca ileti alıyorsun. Ekseriyetle bu bildiriler yeterli değil. Beşerler bana şahsen söylemek için yeterli şeyleri saklıyorlar. ”

İŞ GERİLİMİYLE BAŞ ETMEK İÇİN BUNU YAPIYOR

Zuckerberg, tüm bilgileri aldığını ve akabinde kendini sıfırlamak için bir yahut iki saat boyunca fizikî bir şey yaptığını anlatıyor. Koşarken düşünmekten kaçınmanın onun için sıkıntı olduğunu söyleyen Zuckerberg, tam konsantrasyon gerektiren fizikî bir şey yapmaya çalıştığını belirtiyor.

Meta CEO’su, Rogan’a ‘jiu jitsu’yu sevdiğini söylüyor. Brezilya dövüş sanatı olan jiu jitsu için “Yaptıklarım açısından güç düzeyimi ve odağımı korumak benim için nitekim kıymetli. Bir yahut iki saat çalıştıktan sonra o gün için işteki her türlü sorunu çözmeye hazırım” diyor.

Rogan ve Zuckerberg, toplumsal medya kullanımındaki dengeyi de tartıştı. Zuckerberg, iki büyük toplumsal medya platformunun lideri olarak bile bunu anladığını söylerken ana rakiplerinden birinin ferdî gerilimine katkıda bulunduğunu da belirtiyor: “Üzülmeden Twitter’da çok fazla vakit geçirmenin sıkıntı olduğunu düşünüyorum.”

Zuckerberg, Meta çatısı altında bulunan Instagram’ın imgelere yük verdiği için sözcüklerden daha az keskin olduğunu düşündüğünü belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.