Galatasaraylı yönetici Cenk Ergün, istifa haberlerini yalanladı

Galatasaray Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, sarı-kırmızılı takımın MOL Fehervar maçı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hakkında çıkan istifa haberlerinin gerçekleri yansıtmadığını belirten Cenk Ergün, “Avusturya kampında ikinci hazırlık maçımızı yapacağız. Bunlardan bağımsız olarak bugün aslında hepiniz de öğrenmek için beni aradınız. Tek tek karşılık veremedim. Temelsiz bir haber oraya çıktı ve devamı da geldi. Birinci başta benim kelamda istifamı verip, liderimizin bu istifayı kabul etmediği tarafında bir haber çıktı. Zati istifa nasıl bir kurumdur, istifanızı veriyorsanız, verirsiniz. Onun kabulünü de beklemezsiniz. Çeker gidersiniz. Hasebiyle hem mana olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Bu türlü bir olay gerçekleşmedi. Öğlenden sonra da son dakika haberi girdi. Bu sefer de istifamı verdiğime ve kamptan ayrıldığıma dair. Bu iki olay da gerçek değil. Zati karşınızdayım. Kadroyla birlikte geldim. Birçoğunuzla birkaç gündür sohbetler ediyoruz. İlerleyen günlerde de olacak. Şu an kadroyla bir arada Avusturya’da kamptayım. Lider ve idare tarafından bana verilmiş vazife doğrultusunda ekiple, hocayla, oyuncularla beraberim. Burada elimizden geldiğince grubumuzu en güzel formda hazırlamak için burada bulunuyoruz” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY’A HİZMET ETMEK BENİM İÇİN ŞEREFTİR”

Galatasaray’a hizmet etmenin kendisi için her vakit değerli olduğunu belirten Ergün, “Buradayım. Sonuçta bir misyon dağılımıdır. Anları, vakitleri, yoğunluğu değişebilir. Ben bu sefer başından beri daha çok gruba yakın hareket ediyorum. Hasebiyle transfer görüşmeleri de devam ediyor. Sizlerin de gördüğü ve takip ettiği kadar şu manasıyla o kadar da içerisinde değilim. Lakin dediğim üzere bu bir misyon dağılımı. Bu öyledir, bugün böyledir. Yarın da nasıl olacağı idaremiz tarafından belirlenir. Şöyle söyleyeyim. Devam eden bir süreçti. Ben zati misyona başladığımda da ilgi gelmişti. Bu misyon içerisinde de hem liderimiz hem de Sportif AŞ Başkanvekilimiz Erden Timur da sürecin içinde bulundular. Hatta son en son kararın verildiği, muahedenin olduğu anda liderimiz Dursun Özbek, oyuncumuz Marcao ve menajeri bulunmaktaydı. Dediğim üzere bunlar birer süreçtir. Bu süreçler dahilinde bizler de elimizden geleni yapacağız. Ben Galatasaray Spor Kulübü’nün vazife vermiş olduğu bir çalışanım. Bunun yanında divan konseyi üyesiyim. Hasebiyle Galatasaray’a hizmet etmek benim için her vakit gururdur. Bana uygun görülen, verilen misyon neyse ben onu her vakit yaparım. Bu bugün böyledir, yarın farklı biçimde olur. Bunlar bir kırgınlık, keder yaratmaz” diye konuştu.

“UFAK BİR TANSİYONDU”

Kerem Aktürkoğlu ve Van Aanholt ortasında yaşanan olay hakkında da konuşan Cenk Ergün, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Futbol temasın olduğu bir oyun. Bir halde birinin canınız acıyabiliyor. Öbür taraftan da bazen arkadaşınıza ya da rakibinize istemeden ziyan verdiğiniz anlar oluyor. Bu da bunlardan biriydi. Küçük bir temas. Onun gerisinden gerçekleşen bir temas da yok. Ufak bir tansiyon artması. Arkadaşlar ortaya girdiler. Akşamında hem oyuncularımız açıklamalarını yaptılar hem de Van Aanholt grubun karşısında fikirlerini anlattı. Münasebetiyle şu açıdan bakabiliriz. Olumlu olarak ortada bir hırs, istek var. Bu bizim için kıymetli. Bunun zıddının yaşanması halinde bizim telaşımız olması lazım. Alışılmış ki bu hırsı da denetimli tutabilmek lazım. Hepiniz bildiği, manzaralardan de belirli olduğu üzere ufak bir tansiyondu. Gerektiği formda, dostça kapatıldı.

Birkaç saniyelik manzarayı oradan aldığınız vakit nahoş manzaralar olabilir. Lakin olayın tamamına bakmak lazım.”

“FUTBOL 90 DAKİKALIK BİR OYUN”

Ömer Bayram ve Aytaç Kara’nın idman anında kameralara yansıyan imajlarına de değinen Ergün, “Futbol 90 dakikalık bir oyun. Oyuncu yorulduğu vakit, biraz dinlediği vakit bu oyuncu koşmuyor, eli belinde mi duruyor diyeceğiz. İkisi de hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna hizmet vermiş arkadaşlarımız. Onlar da kendilerinden istenileni misyon verildiği taktirde, yapabileceklerini göstermişlerdir. Münasebetiyle bunu da ağır hazırlık kampının ortasındaki küçük bir istenmeyen manzara olarak alalım. Kendileri de bunun neye sebebiyet vereceğinin farkındalar. Hasebiyle bizim bir şey söylememiz gerek kalmadan gerekeni yaparlar”

“JOAO PEDRO TRANSFERİNDE SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Joao Pedro transferinde sürecin devam ettiğini söyleyen Ergün, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Devam eden bir süreç var. Borsaya da açık bir kulüp olduğumuzdan ötürü, ikinci basamağa geçildiği taktirde açıklanacak durumlardır. Lakin sürecin devam ettiğini size söyleyebilirim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.