Göçmenler otobüsün deposunda sıkışmış halde yakalandı

Edirne’de yabancı plakalı tıp otobüsünün deposundan sesler gelmesi üzerine polis gruplarının denetiminde açılan depoda 3 göçmen sıkışmış halde bulundu. Göçmenleri sıkışmış halde görenler gözlerine inanamadı.

Alınan bilgilere nazaran, İstanbul’dan Edirne’ye gelen buradan da Kapıkule Hudut Kapısı’ndan geçerek Bosna Hersek’e gitmek üzere olan cins otobüsünden sesler geldiğini fark eden sürücü, otobüsü durdurup polislerden yardım istedi. Olay yerine gelen polis grupları, sesin geldiği depoyu açtığında 2’si Fas ve 1’i Filistin asıllı olmak üzere 3 göçmenin sıkışmış halde olduğunu gördü. Takımlar tarafından depodan çıkarılan göçmenler, süreçleri yapılmak üzere karakola götürüldü.

Otobüste yolcu olarak bulunan Volkan Özşan, “Sürücü ve muavin arkadaş sesler gelmesi üzerine depoyu denetim ettiklerinde göçmen olduğunu fark etti. Daha sonra oradan onları çıkardılar. Deponun kapağında birisinin başı sıkışmıştı” dedi.

Panik anları yaşanınca otobüsün yanına geldiğini söyleyen Edirneli yurttaş Soydan Çaylı, “Otobüsün depo olarak kullanılan yatak kısmı var. Kendilerini oraya sıkıştırmışlar. Polis grupları tarafından oradan çıkarıldılar. O kısma bir kişi girmiş olsa sıkışmazdı, lakin üç kişi birden girince sıkışmışlar” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.