Helio M80 tanıtıldı

Helio M80 tanıtıldı

Yeni modem Helio M70’e kıyasla bağlantı hızında büyük bir artış gösteriyor. Helio M80 de entegre modem olarak kullanılacak ve yeni MediaTek mobil platformların içinde CPU, GPU, ISP gibi birimlerle birlikte çalışacak.

Helio M80 modem aynı zamanda güç tasarrufu için Mediatek’in UltraSave teknolojileriyle birlikte geliyor. Cihaz hakkında “UltraSave Ağ Ortamı Algılama ve UltraSave OTA İçerik Farkındalığı teknolojileri, ağ ortamına bağlı olarak güç yapılandırmasını ve çalışma frekansını dinamik olarak ayarlar” açıklamasında bulunuldu.

MediaTek, Connected Mode DRX teknolojisi sayesinde herhangi bir veri etkinliği olmasa bile modem düzenli olarak bağlı bekleme modunda kalıyor. Yeni modemin bu yılın sonlarında kullanıma sunulacak hale gelmesi bekleniyor. Yani modemle tanışmak için biraz beklememiz gerekecek. MediaTek bunlara ek olarak bu yıl için iki modem daha müjdeledi. Bu yıl piyasaya sürülen 5G PC’lere güç sağlayacak MediaTek T700 ile sabit kablosuz yönlendiriciler ve mobil hotspot cihazları için tasarlanmış MediaTek T750.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir