iPhone 14’ün piyasaya çıkış tarihi muhakkak oldu

Teknoloji devi Apple, iPhone 14 ile ilgili çalışmalarını hızlandırdı. Çin’de geçen haftalarda artan koronavirüs olayları nedeniyle aygıtın çıkış tarihinde gecikmeler yaşanacağı düşünülüyordu. Tüm bu belirsizliklerin ışığında değerli kaynaklar, iPhone 14’ün tanıtım tarihini duyurdu.

APPLE, IPHONE 14’Ü 13 EYLÜL’DE TANITIYOR

ShiftDelete’in haberine nazaran; daha evvel elde edilen sızıntı bilgilerle teknik özellikleri belirli olmaya başladı. Öte yandan Apple, eylül ayında olması beklenen etkinliğinde değişikliğe gitmedi.

Yaptığı sızıntı bilgilerle ün kazanan iDropNews’e nazaran, 2022’deki Apple Eylül Etkinliği’nin tarihi muhakkak oldu. iPhone 14’ün de tanıtılacağı aktiflik 13 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Öte yandan Çin’de hali hazırda ağır bir biçimde devam eden koronavirüs ve karantina ortamı, üretim sınırında kimi aksaklıklara neden oluyor. Geçen günlerde kapanmanın, iPhone 14’te gecikme yaşatabileceği konuşuluyordu.

Şimdi bununla ilgili mutlaklaşmış bir durum olmasa da kıymetli kaynaklar Eylül’de yapılacak aktifliğe yetişeceğini söylüyor. Lakin ilerleyen günlerde bu durum değişebilir. Çünkü Apple’ın en büyük üretim ortağı Foxconn, bir müddet kapalı kalmıştı.

FİYATLAR NASIL OLACAK?

Akıllı telefon ile ilgili sızıntı bilgiler gelmeye devam ederken geçen hafta da muhtemel fiyat aralığı da belirli oldu. Apple analisti Chris Casso’ya nazaran iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max fiyatlarının sırasıyla bin 99 dolar ve bin 199 dolar civarında olacak.

Türkiye’ye ise durumun nasıl yansıyacağı merak konusu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.