Kemal Kılıçdaroğlu görüntüyü paylaştı, Ömer Çelik canlı yayına bağlandı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, küme toplantısındaki konuşmasında, “Suça bulaşmış bürokrat, beni yeterli dinle. Toplu bir kaçış planı yürürlülükte. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla, yurt dışına devasa paralar aktarıyor” demişti. Kılıçdaroğlu, “Şunu çok düzgün bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen asla mahrum. O uçağın kapısı sana açılmayacak. Bu akşam ben 22.00’de bir skandalı açıklayacağım. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” sözlerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, kamuoyu tarafından merakla beklenen açıklamasında ayrıntıları paylaştı. Kılıçdaroğlu saatler tam 22:00’yi gösterdiğinde toplumsal medya hesabından görüntüyü, “Onlar kaçacak yer ararken, bizim diğer memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha düzgününü hak ediyorsun. Geliyor memnun, huzurlu günler! #BizeKatılın” notuyla yayınladı.

CHP başkanı, para akışları ve dokümanlarının ellerinde olduğunu söyledi, 1 milyar liranın Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiğini tabir etti.

Kılıçdaroğlu, “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a sarfiyat diye beklersiniz ya, biliyorlar o ülkelerde hukuk yok. Birinci uçakla geriye gönderirler bunları” dedi.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” dedi.

ÖMER ÇELİK CANLI YAYINDA CEVAP VERDİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, A Haber canlı yayınında CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayımladığı görüntüye karşılık verdi. “AK Parti gereken türel teşebbüsleri yapacaktır” diyen Çelik, şu sözleri kullandı: 

  • Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ’nün kampanyası. Dış siyasette ne vakit adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı bahislerin haddi hesabı yok. AK Parti gereken tüzel teşebbüsleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına prestij edilmemesi gerekiyor.
  • Kılıçdaroğlu hani doküman açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının modülü haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zati kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, olası FETÖ’cüler almıştır. Bunlara saklı evrak diye vermiştir. Bu da ardına önüne bakmadan daha evvel olduğu üzere bu duruma düşmüştür.

ÇELİK: AİLEYE HÜCUMA KARŞI BİZİM VERECEĞİMİZ YANSIYI KESTİRİM EDEMEZ

  • Bugün bir tek kaçma planı açıklamıştır. Kılıçdaroğlu, bir kere daha sandığın iradesinden kaçan bir zihniter olduğunu, bir sefer daha gerçeklerden, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve aile kavramına gösterilmesi gereken gerçeklerden kaçmıştır. Bütün bunlara yanıt veririz, tüzel hakkımızı koruruz. Herkesin ailesi özeldir. Aile üzerinden siyaset yapmaya devam ettikçe hiç ummadığı kadar sert karşılık verilir. Şayet siyaseti bu biçim sertleştiriyorsa, aileye hücuma karşı bizim vereceğimiz yansıyı iddia edemez. Burada açık kurumlar üzerinden vefatı göze alan Cumhurbaşkanı’na iftira atarak kaçmak demek, ahlaksızlıktır. Bundan sonra da bize ‘niye bu lisanı kullanıyorsunuz, kutuplaştırıyorsunuz’ demesinler. Biz bunun karşılığını vermezsek işimizi yapmamış, milletimize karşı misyonumuzu yerine getirmemiş oluruz.

“HİÇ KİMSE SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANINI TEHDİT EDEMEZ”

  • Türel arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki “Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD’ye kaçmak istiyorlar” diyor. FETÖ’cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. “Niçin bunları kurduruyorsunuz” diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ’nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler ismine rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu çabayı vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü üzere kimse gösteremez.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.