Kırkpınar’ın yarı finalistleri muhakkak oldu

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakiplerini yenen Cengizhan Şimşek, Ertuğrul Dağdeviren, İsmail Balaban, Mustafa Taş yarı finale yükseldi.

Son yıllarda kürsüden inmeyen başpehlivanlarının birden fazla çeyrek final öncesi elendi.

AA’nın haberine nazaran günün en şaşırtan sonucu, altın kemerin ebedi sahibi olmak ve seriyi tamamlamak için güreşen Ali Gürbüz’ün aldığı yenilgi oldu. 2011, 2012, 2019, 2021 yılları Kırkpınar başpehlivanı Gürbüz 2. çeşitte Mehmet Yeşil Yeşil’e yenildi. Kırkpınar’a veda eden Ali Gürbüz’ün altın kemeri de yanmış oldu.

2009 ve 2010 yılları Kırkpınar başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ise 3.turda Ertuğrul Dağdeviren’e elendi.

Edirne’nin başpehlivanı ve favori isimlerden geçen yılın ikincisi İsmail Koç, 2005 yılı Kırkpınar başpehlivanı Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu 2. cinste, 2004, 2007, 2008, 2016 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 2015, 2018 yılları başpehlivanı Orhan Okulu da 3’üncü cinste rakiplerine yenildi.

ELENEN GÜREŞÇİ HAKEM TRİBÜNÜNÜ BASTI

644’üncü Kırkpınar’da başpehlivan olan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici ortasındaki karşılaşma vakit zaman gerginliğe neden oldu.

DHA’nın haberine nazaran hakem heyetinden güreşin başında sarı kart alan Yılmaz, uzatmalar öncesi bir sarı kart daha görerek diskalifiye oldu. Karara çok sonlanan Yılmaz, seyirci tribünündeki tellerin üzerinden çıkıp hakem kulesine koştu. Kuleye tırmanarak hakemlere bağıran Yılmaz’a polis müdahale etti.

Yaşanan olaylar sırasında hakem heyeti güreşlere orta verdi. Çevik kuvvet grupları de Er Meydanı’na girerek, geniş güvenlik tedbirleri aldı.

‘BEN ARTIK GÜREŞMİYORUM’

Kuleden zahmetle çıkarılan Yılmaz, saha ortasına giderek Kırkpınar’ı bıraktığını açıkladı. Paça bağlarını çözen ve bu sırada açıklama yapan Yılmaz, “Bu kadar mı kolay bu iş? Ağzımın içindeki dikişlere, ellerimdeki nasırlara bakın. Ben hakkımı helal etmiyorum, paçamı da çözüyorum. Ben artık güreşmiyorum, bakın bana burada elveda bile yaptırmıyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.