Köpeklerin saldırısına uğrayan Umut, 25 gün sonra taburcu

Ereğli ilçesi Barbaros Mahallesi’nde, geçen ağustos ayında, sokakta oynayan ilkokul öğrencisi Umut Ünlü, 4 köpeğin saldırısına uğradı. Etrafını saran köpeklerin ortasında kalan Umut’u, komşuları kurtardı.

İhbarla adrese gelen sıhhat grupları tarafından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürülen Umut, buradaki ilk müdahalenin akabinde Konya Kent Hastanesi’ne sevk edildi. Umut, ağır bakımda geçirdiği 4’üncü günde lakin gözlerini açtı.

Umut Meşhur’un tedavisini gerçekleştiren Konya Kent Hastanesi Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Uğur, “Umut’un kafatasında, karnında, sırtında ve kasıklarında dikişleri vardı. Bütün dikişleri alındı. Yara bakım tedavileri artık konutta bakım seviyesine geldi. Bundan sonra Umut’un tedavisi meskende devam edecek. Çocuk psikiyatri uzmanımız da Umut’u kıymetlendirdi. Psikolojisinin yeterli olduğu ve ilaç tedavisine gerek olmadığını söyledi. Genel olarak güzel, morali yerinde. Bugün prestijiyle da taburcu ediyoruz” dedi.

Bedenindeki yaraları güzelleşen ve dikişleri büsbütün alınan Umut Ünlü, “Kuzenlerimle oynamayı, danalarımı görmeyi özledim” dedi. Ünlü, bugün tedavi gördüğü Konya Kent Hastanesi’nden taburcu edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.