KPSS ön lisans başvurusu için son gün mü? KPSS ön lisans müracaat tarihi ne vakit, müracaat fiyatı ne kadar?

ÖSYM, KPSS ön lisans müracaatlarını 3 Ağustos tarihiyle erişime açmıştı. İmtihana girecek adaylar, müracaat fiyatını ve son tarihi merak ediyor. İşte, KPSS ön lisans başvurusu ile alakalı merak edilen soruların karşılığı…

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN MÜ?

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde KPSS önlisans müracaatlarının 03-15 Ağustos 2022 tarihleri ortasında yapılacağı duyurulmuştu. KPSS ön lisans müracaat süreçleri, imtihan fiyatının yatırılması ile tamamlanacak. KPSS ön lisans para yatırma için son gün 15 Ağustos 2022 olup, saat 23:59‘da sona erecektir.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURUSU FİYATI NE KADAR?

Ön lisans KPSS müracaat fiyatı 130 TL olarak açıklandı. Adayların imtihan fiyatını yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, ismi ve soyadı ile birlikte ne kadar fiyat yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabilirler.,

KPSS ÖNLİSANS İMTİHANI NE VAKİT?

2022-Kamu İşçi Seçme İmtihanı (2022-KPSS Ön Lisans), 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde vazife almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi ise 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır.

KPSS ÖNLİSANS MÜRACAATLARI NASIL, NERDEN YAPILIR?

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut kişisel olarak saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.