MSB 30 bin 62 personel alımı başvuruları ne zaman? İlan yayınladı mı?

Milli Savunma Bakanlığının ilanları yayınlanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Hulusi Akar, çeşitli kadrolarda 30 bin 62 kişilik istihdam sağlanacağını belirtti. Peki hangi alanlarda alım yapılacak, başvurular ne zaman yapılacak?

HANGİ ALANLARDA ALIM YAPILACAK?

  • Subay,

  • Astsubay,

  • Sözleşmeli Er,

  • Askeriye İşçisi,

  • Devlet Memuru,

  • Sivil Personel,

MSB 30 BİN 62 PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Bakanlığı MSB 30 bin 62 personel alımı başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir duyuru yapılmadı. MSB personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro-branş dağılımına ilişkin önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AÇIKLADI!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MSB personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Akar,  “Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askeri öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan’da yapılacak askerî öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Millî Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SUBAY / ASTSUBAY KONTENJANLARI

Subay alımları Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Kara, Hava ve deniz kuvvetler komutanlıklarında görevlendirilmek üzere Hukuk Sınıfı, Bando, Öğretmen, Mühendis, Beden Eğitimi, Psikolog, Hukuk, İşLetme, Mütercim Tercüman, Bilgisayar,  Piyade Komando, Hv.Svn, İstihkam İnşaat Emlak, Muhabere, Mühimmat, Personel, Maliye, Mühendis Öğretmen Veteriner, Eczacı, Sağlık İdaresi, gibi alanlarda Subay ve Astsubay alımı gerçekleştirilmektedir.

SÖZLEŞMELİ ER KONTENJANLARI

Sözleşmeli er alımları en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden alınmaktadır. Asker olarak geçen Sözleşmeli er alımları yapılacak. Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Henüz netlik kazanmamasına rağmen Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için genel olarak adaylardan beklenen şartlar şu şekildedir:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve ilan tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir