Nisa bebeğin sıhhat durumuyla ilgili yeni gelişme: Operasyona hazırlanılıyor

Pendik’te boş toprakta bulunan ve acil tıp teknikeri Büşra Durmaz’ın sütannelik yaparak “Nisa Mihriban” ismini verdiği bebeğin sıhhat durumu ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Sabah gazetesinin haberine nazaran, cezaevindeki annesinin müsaadesiyle Nisa bebeğe kök hücre nakli yapılmasına karar verildiği ve bu sürecin de uygulandığı ortaya çıktı.

Küçük bebeğe yaklaşık 2 hafta evvel de nefes borusuna dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme süreci olan ‘Trakeostomi’ uygulanması kararı alındığı ve anneden gerekli onayın alındığı, uygulama sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Pendik’te terk edilen bebek olayına giden 14 aylık bebeği olan Acil Tıp Teknikeri Büşra Durmaz, Nisa bebeği ambulansın içinde emzirdi.

ANNESİ VEFATA TERK ETTİ

Ebru S., 5 Ocak’ta dünyaya getirdiği bebeğini 29 Mart’ta Pendik’te boş yere bıraktı. İhbar üzerine bölgeye giden sıhhat grubunda vazifeli Büşra Durmaz ona hem süt hem de isim anneliği yaptı.

Ebru S.’nin bebeği bıraktıktan sonra zillere basıp olay yerinden uzaklaştığı ve hatta bebeği alıp almayacaklarını uzaktan denetim ettiği tespit edildi. Yakalandıktan sonra bebeğe bakacak gücünün olmadığını söyleyen ve çok pişman olduğunu gözyaşları içinde anlatan anne Ebru S. tutuklandı. Anne hakkında “terk” cürmünden 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

NİSA BEBEĞİN MAMA YÜZÜNDEN TENEFFÜSÜ DURDU

Sokağa terk edilerek hayattan birinci darbesini alan Nisa bebek, 30 Mart’ta çocuk bakımevine alındı. Rahatsızlanan bebek 1 Nisan’da hastaneye kaldırılarak tedavisine başlandı. Şanssız bebeğin bakımevinde yedirilen mama sonucu teneffüsünün durması nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, acil serviste hayata dönüş işlevlerinin sağlanıp ağır bakıma alındığı belirlendi.

Nisa bebeği bırakan anne Ebru S. ‘Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ cürmünden tutuklandı.

KÜÇÜK KALBİ DAYANAMADI

Sabah gazetesinin haberine nazaran, 1 Nisan’da paklık çalışanı, yatağını değiştirmek için bebeği kucağına aldığında müthiş durumu fark etti. Bebek hareketsizdi. Çabucak kurum hemşiresine gösterildi. Rengi morarmış, yüzü ise mama içindeydi. Dahası hareketsizdi ve nefes almıyordu. Kalbi de atmıyordu. Oksijen tüpüyle teneffüs takviyesi verildi. Nabız alınamadı.

Bebeğin yeni sıhhat durumunun ise hâlâ kritik durumda olduğu belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.