Normalleşme Sürecinde Yaşanacak Sürecin Detayları Ortaya Çıkıyor

Normalleşme Sürecinde Yaşanacak Sürecin Detayları Ortaya Çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün duyurduğu normalleşme sürecinin ardından milyonlarca vatandaş, bu sürecin nasıl gerçekleşeceğini merak ediyor.

‘NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLIYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda, Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

‘YOL HARİTASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK’

İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

‘SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI KALDIRILACAK’

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.

Vatandaşlarımız bu konuda ne kadar dikkatli olur, ne kadar hassas davranır, kendi illerindeki görünümü ne kadar iyileştirirlerse normalleşme takvimi de o derece hızlı ilerleyecektir.

Tüm vatandaşlarımdan bir kez daha yürüttüğümüz mücadeleye destek vermesini istirham ediyorum.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir