‘Sahte Meclis kartlı’ silah kaçakçısı yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü grupları, kabahat örgütlerine silah temini yaptığı belirlenen şüphelilere Bağcılar ve Kadıköy’de operasyon düzenledi. 27 Temmuz günü Bağcılar’da gerçekleştirilen operasyonda,  M.Y. ve E.B. gözaltına alındı.

E.B. isimli şüphelinin kuryelik yaptığı, M.Y. isimli şüphelinin de dağıtımını yapmak üzere teslim aldığı esnada yakalandığı belirtildi.

Şüphelilerin adresinde yapılan aramada, 68 adet kurusıkıdan ateşli silaha çevrilmiş seri atış yapabilme özelliğine sahip ruhsatsız otomatik tabanca ve 68 adet şarjör ele geçirildi.

ÇAKARLI ARAÇ VE GEÇERSİZ MECLİS KARTI

29 Temmuz günü ise gruplar Kadıköy’e düzenlenen operasyonda ise kabahat örgütlerine uzun namlulu otomatik tüfek temin ettiği tespit edilen C.C. isimli kuşkulu yakalandı. C.C.’nin kendisine polis süsü vererek çakarlı araç kullandığı ve uydurma meclis kartı kullandığı tespit edildi.

Yurtdışından getirdiği modüllerle konutunu silah atölyesine çevirdiği belirlenen C.C.’nin meskeninde ve aracında yapılan aramada, 5 adet uzun namlulu otomatik tüfek, tabanca, 7 adet av tüfeği, kurusıkı tabanca, bin 658 adet fişek, 2 bin 500 adet av tüfeği fişeği, 2 adet balistik yelek, 4 adet atak yeleği, seyyar zirve lambası ve siren tertibatı, 3 adet kısa ve uzun namlulu silahlara ilişkin susturucu, 5 adet piyade tüfeklerine ilişkin olduğu bedellendirilen tüfek namlusu, 13 adet otomatik tüfeklere ilişkin olduğu bedellendirilen tüfek gövdesi, 19 adet otomatik tüfeğe ilişkin olduğu bedellendirilen dipçik, 31 adet tüfek kabzası, tabanca namlusu, 4 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen dürbün, 10 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen reddot, tabancalara monte edilebilen lazer, 2 adet muşta, 25 adet uzun namlulu tüfek şarjörü, 20 adet tabanca şarjörü, 9 adet av tüfeği şarjörü, silah imalinde kullanılan çok sayıda kısa ve uzun namlulu silahlara ilişkin tüfek sistemi ve iğne ve namlu müdafaa parçaları ele geçirildi.

M.Y, E.B. ve C.C. isimli 3 kuşkulu sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.