Sinem Çiçek’in kuşkulu vefatında yeni gelişme

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz’da saat 14.00 sıralarında, Bornova’daki iş görüşmesine gitmek için konuttan çıktı. Konuta dönmeyen Çiçek’e ulaşmayan babası Serdar Çiçek, polise kayıp müracaatında bulundu. Gruplar, Aslıhan Sinem’in, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu tespit etti. Bedeninde yüksek oranda uyuşturucu olduğu belirlenen Aslıhan Sinem Çiçek, sonraki gün hastanede hayatını yitirdi.

Çiçek’in vefatıyla ilgili takımlar, Burak Kaya’yı gözaltına aldı. Aslıhan Sinem’in telefonu üzerinde bulunan Kaya, sorgusunda Çiçek’i kendisinin öldürmediğini söyledi. Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Kaya, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince ‘gasp’ cürmünden tutuklandı.

SON İMAJINDA BEYAZ ARACA BİNMİŞTİ

Olayla ilgili yapılan araştırmada Aslıhan Sinem Çiçek’in, son olarak beyaz hafif ticari araca bindiği görüldü. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, beyaz aracın geçtiği noktalardaki güvenlik kameralarını inceledi. İmajların akabinde aracın plakasından, fırında çalışan Cem A.’ya (27) ulaşıldı.

Belirlenen adrese operasyon yapan gruplar, Aslıhan’ın arkadaşı Cem A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki süreçleri tamamlanınca Cem A., adliyeye sevk edildi. Savcı, Cem A.’yı ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla tutuklanmasını isteyerek mahkemeye sevk etti. İzmir 2’nci Sulh Ceza Hakimliği ise Cem A.’yı isimli denetim kaidesiyle özgür bıraktı. Ayağına elektronik kelepçe takılan Cem A.’ya, konutunu terk etmesi başta olmak üzere yurt dışına çıkma yasağı konuldu. Cem A.’nın, hakimlikteki sözünde, Sinem’le 2 yıldır tanıştıklarını, olay günü birlikte vakit geçirdiklerini, son olarak 19.00’da yanından ayrıldığını, uyuşturucu kullanmadıklarını söyledi.

Çiçek ailesinin avukatı Vedat Alabay ise 1,5 ay geçmesine karşın kimi kanıtların hala toplanmadığını belirterek, şüpheliler ve Sinem’in cep telefonlarına ilişkin HTS kayıtlarına bakılması ayrıyeten bölgedeki güvenlik kamerası imgelerinin de araştırılması için savcılığa başvurdu.

HAKİMLİK İNCELEME İSTEDİ

Avukat Alabay’ın kanıt toplama talebi uygun bulundu. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, 4’üncü Sulh Ceza Hakimliği’nden taleplerin uygulanmasını istedi. Hakimlik talebi uygun bulup Burak Kaya ile Cem A.’nın cep telefonu numaralarının arama, aranma, SMS ve baz bilgilerine ait bağlantının tespiti için incelemesine karar verdi.

RAPORLA UYUŞTURUCU ORTAYA KONDU

İzmir İsimli Tıp Kurumu’nun Burak Kaya için istenilen isimli tıp raporunu tamamladı. Kan ve idrar analizleri sonuçları çıktı. Buna nazaran Kaya’nın kanında ve idrarında uyuşturucu husus belirlendi.

Avukat Alabay, kanıt toplama taleplerinin kabul edildiğini belirterek, “Dosyada dikkat çeken bir gelişme oldu. Tutuklanan kişinin kan ve idrarında uyuşturucu tespit edildi. Daha evvel de kızın babasının beyanı vardı. Hastanede kızının bedeninde yüksek oranda uyuşturucu tespit edildiğini belirtmişti. Tabi ki şu an kızımızla ilgili detaylı otopsi raporunu bekliyoruz. Bununla birlikte kamera kayıtları ve haberleşme kaynaklarının incelenmesiyle birlikte olay daha da aydınlanacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.