Süt Ürünlerine Yapılan Zam Dikkat Çekti!

Süt Ürünlerine Yapılan Zam Dikkat Çekti!

Süt ve süt ürünleri başta olmak üzere yumurta ve ayçiçeği yağında kendini gösteren fiyat artışı vatandaşın en büyük sorunu haline geldi.

Bu yöndeki sorulara açıklık getiren Aydın Ağaoğlu yorumlarıyla dikkat çekti.

Söz konusu ürünlere yapılan artışının nedenine vurgu yapan Ağaoğlu şunları söyledi:

”Fiyat artışı genellikle kaynakta yapılıyor. Sorun esnafta değil. Sorun arka planda çalışan aracılarda. Haksız fiyat artışı yapanlar bunun hesabını verirler. Ticaret Bakanlığı 10 bin 375 lira ceza keser bunu on kat da arttırabilir. Fırsatçılık, vurgunculuk yapmak isteyenler bilsinler ki bu başlarına dert olur.”

Ağaoğlu’na ek olarak  temel gıda malzemelerinin neden fiyatlarının arttığına açıklık getiren bir başka isim TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal’ın şu ifadeleri dikkat çekti:

”Son zamanlarda özellikle temel gıda maddelerinde çok ciddi fiyat artışı olduğunu gözlemliyoruz. Bu ürünlerin maliyet girdilerini incelediğimizde ise çok ciddi bir fiyat artışının olmadığını görüyoruz. Bu ürünlerde yapılan fahiş fiyat artışlarının geçerli bir nedeni olmadığını düşünüyoruz. Gerekli denetimlerin yapılarak bu fiyat artışlarının nedeni sorgulanmalıdır. Tüketici de bir önceki aldığı ürün ile yeni aldığı ürün arasındaki fahiş fiyat artışı olduğunu gözlemliyor ise bunları Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan Haksız Fiyat Değerlendirme Kuruluna şikayet edebilirler.”

İLİşKİLİ HABERLER Süt ve Süt Ürünleri İhracatçıları Çin Pazarıyla Hedef Büyüttü

Süt ve Süt Ürünleri İhracatçıları Çin Pazarıyla Hedef Büyüttü

Süt ve Süt Ürünlerinde Büyük Gıda Oyunu

Süt ve Süt Ürünlerinde Büyük Gıda Oyunu

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir