The Lord of the Rings: Gollum 2022 yılında geliyor

The Lord of the Rings: Gollum 2022 yılında geliyor

Yüzüklerin Efendisi: Gollum’un bu yıl gelmesi gerekiyordu ancak son bir gelişmeyle durum değişti. Oyunun gelişi beklenenden daha uzun sürüyor. Geliştirici Daedalic, oyunu 2022’de PC, Nintendo Switch,  PS ve Xbox konsollarında yayınlayacağını duyurdu.

Stüdyo, basın açıklamasında gecikmenin nedenlerini açıklamadı. Oyun benzersiz bir tasarıma sahip. En ilginç taraflarından biri Gollum veya Smeagol anlatım seçeneği seçebilme özelliği. Böylece ana karakterin ikili kişiliğini yansıtan hileli bir diyalog mekaniği ile karşılaşacaksınız. Bu arada PS5 sürümü, konsolun ışın izleme özelliklerinden ve DualSense denetleyicisinin uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanacak. Oyunun merkezinde, tek yüzüğü bulmadan önce çirkin, yozlaşmış Gollum ile eskiden hobbit olan Sméagol arasındaki çatışmayı deneyimlemek münkün olacak. Oyun boyunca yapılan farklı seçimler karakterin gelişimine rehberlik edecek. Nihayetinde “Gollum’un karanlık tarafının mı devraldığını yoksa Sméagol’da kalan bir kıvılcımın kalıp kalmadığını” görebileceğiz.

Bu arada, Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyununu Steam’de istek listesine alabilirsiniz. Bu aşamada ön siparişin varlığı ise söz konusu değil. Artık orta dünya ile ilgili oyunlar Middle-earth: Shadow of Mordor ve Shadow of War ile sınırlı değil. Gollum’la alakalı bir oyunun çıkacak olması olaya yeni bir soluk getirecek.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir