Yeni Akit yazarı: Osman Öcalan’ın, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesine karşıyım” içerikli konuşmalarının TRT’de verilmesine niye itiraz ediyorsunuz?

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, “Yıllardır yapılan bir kara propaganda var.. 2019 mahalli seçimler öncesinde, TRT’ye niye Osman Öcalan çıkarılmış.. Affedersiniz, siz Murat Karayılan’a, devleti tehdit edecek konuşmaları ile televizyonlara çıkarıyorsunuz, internet sitelerinde haberleştiriyorsunuz, gazete manşetleride yer veriyorsunuz da.. Osman Öcalan’ın, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesine karşıyım’ içerikli konuşmalarının TRT’de verilmesine niye itiraz ediyorsunuz?” düşüncesini dile getirdi.

Karahasanoğlu yazısında, “Evet, Osman Öcalan’ın TRT’deki konuşmasının içeriğine bakalım.. Murat Karayılan’dan Cemil Bayık’a kadar, PKK’yı yöneten teröristlerin, konuşmaları ile kıyaslayalım.. Konuyu derinlemesine inceleyerek, karar verelim.. Osman Öcalan için, “Büyük kahraman” diyen yok.. “Teröristti, hesabını vermesi gerekirdi” diyoruz.. Ama pişmanlık duymuş ise.. Ölümünden yıllar önce, terör örgütünden ayrılıp, pişmanlığını açıklayıp ve bunu da açıkça yüksek sesle dillendirmiş ise. Bu pişmanlık içeren açıklaması, PKK lehine midir, Türkiye lehine midir?” ifadesini kullandı. 

Karahasanoğlu şunları kaydetti:

“Öcalan’ın o konuşmasından bir kesit vereyim: “Kürtler adına işler yapılıyor. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın birçok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruiyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir.” Dikkat edin, Osman Öcalan, abisi için “Öcalan” diyor.. “Sayın” demiyor..Ama.. HDP’liler ne zaman Abdullah Öcalan’ın ismini ansalar.. “Sayın Öcalan” diye söze başlıyorlar.. Buna rağmen, terörist başı için “Sayın” diyen HDP’lileri el üstünde tutanlar, bizzat kardeş”i tarafından sadece “Öcalan” diye hitap edildiğinde, kıyameti kopartıyorlar..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir