Yusuf Halaçoğlu: Terörist Sakine Cansız CHP’li vekilin akrabası

Türk Tarih Kurumu Eski Lideri ve GÜZEL Parti 24, 25 ve 26. Devir Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, TVNET’te yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

“CHP Eski İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu hakkında bir savınız var. Paris’te öldürülen teröristle öldürülen akrabalık bağı olduğu istikametinde araştırılmasını istiyorsunuz. Bu bahis hakkında neler söylersiniz?” formundaki soruya yanıt veren Halaçoğlu, “Onunla ilgili söylemedim. Kaftancıoğlu ile akrabalık bağı olduğunu ben hiç söylemedim. Benim söylediğim diğerdi. Paris’te öldürülen Sakine Cansız’ın Sara isminde bir Ermeni olduğunu, annesinin CHP’den öbür bir milletvekili ile akraba olduğunu söyledim. Kim olduğunu burada söylemem hakikat değil” dedi.

Birçok yerde isimler bildiğini ancak isim zikretmediğini söyleyen Halaçoğlu bu kişinin şu anda CHP milletvekili olmadığını söyledi. Halaçoğlu söylerine şöyle devam etti:

“Kendilerini Kürt gösteren Ermeni dönmeleri vardır, bu nedenle PKK’yı bir Kürt hareketi olarak görmemeniz gerektiğini de söyledim. Bunu söyledikten sonra benim misyondan alınmam için önergeler verildi lakin ben direndim. Elimde listeler var lakin açıklamam dedim. Bunu açıklamak istiyorlarsa şahısların kendisi açıklasın.

Ermeni soykırımını kabul etmesi münasebetiyle da Kaftancıoğlu’na sert çıktım tabi ki çıkarım. Teröristin gerisinden taziye bildirisi yayınlamasına da sert çıktım.”

PKK’lı terörist Sakine Cansız (solda).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.