Zelenskiy İngiltere’de müzik şenliğine seslendi: Özgürlüğe sahip çıkın

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, İngiltere’de düzenlenen ünlü Glastonbury Şenliği’ne çevrimiçi katılarak konser seyircisine seslendi. The Libertines müzik kümesinin sahne açılış performansı öncesi dev ekrandan konuşma yapan Zelenskiy, “Rusya’nın savaşı hakkındaki gerçeği yayın. Bu savaş nedeniyle meskenlerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalılara dayanak verin” dedi.

Zelenskiy, şunları söyledi: “Merhaba Glastonbury, şenlik iki yıl ortadan sonra kaldığı yerden devam ediyor. Salgın dünya çapında milyonlarca insanın hayatını askıya almıştı. Ukrayna’da bizler de hayatı eskisi üzere yaşamak, özgürlüğün ve bu mükemmel yazın tadını çıkarmak istiyoruz. Lakin bunu yapamayız zira en fecî olanı oldu. Rusya’nın savaşının bizi yıkmasına müsaade vermeyeceğiz ve savaşı Avrupa, Afrika, Asya, Latin Amerika’daki öteki ülkelerdeki insanların hayatlarını mahvetmeden durdurmak istiyoruz. Artık hepsi tehdit altında.”

Festival seyircisinden dayanak isteyen Zelenskiy, konuşmasının devamında “Bu yüzden dayanak için sana sesleniyorum. Özgürlüğe sahip çıkın. Glastonbury bu günlerde özgürlüğün en ağır olduğu yer ve bu duyguyu özgürlüğü taarruz altında olan herkesle paylaşmanızı rica ediyorum. Rusya’nın savaşı hakkındaki gerçeği yayın. Bu savaş nedeniyle konutlarını terk etmek zorunda kalan Ukraynalılara dayanak verin” sözlerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.