Fatih Portakal’dan Kılıçdaroğlu’na “kalemini satan gazeteci” çıkışı: Kimi kastediyorsanız, cesaretiniz varsa isim vereceksiniz!

Gazeteci Fatih Portakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kalemini satan ve onurlu davranmayan bir anlamda kendisini yargıç yerine koyan gazetecinin gazeteciliğini sorgulamak benim görevimdir” sözlerine hitaben “Kimi kastediyorsanız cesaretiniz varsa isim vereceksiniz. Ama o cesaret yok sizde… Açıklayamazsanız yazıklar olsun size” ifadelerini kullandı.

Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal geçen gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yine Sözcü Tv ekranlarındaki “Ortaya çıkan tablo ağır bir yenilgi değildir. Sizin de ağır yenilgi demenizi doğru bulmam” sözlerini “Biz sizin askeriniz değiliz ki, biz böyle yandan fondaş falan da değiliz. Siz kime böyle doğru bulmazsınız doğru bulursunuz, onun yetkisi sizde değil. Gururla ayrılabilirsiniz. Bu şekilde pişkinlik içerisinde bulunuyorsunuz” diyerek eleştirmişti.

TIKLAYIN – Fatih Portakal’dan Kılıçdaroğlu’na: Pişkinlik içerisinde bulunuyorsunuz

Portakal’ın eleştirisinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Beklediğimizi alamadık. Yani kazanamadık. Arkasından elbet ki eleştiri gelecekti. Tamamını saygıyla karşılıyorum. Ama kalemi eline alıp da ön yargıyla hareket edenlerin gazeteciliğini sorgulamak da benim görevimdir.  Kalemini satmayan. Onurlu gazetecilik yapan haklı eleştirilerini her zaman yazan bütün gazetecilere saygım vardır. Ama kalemini satan ve onurlu davranmayan bir anlamda kendisini yargıç yerine koyan gazetecinin gazeteciliğini sorgulama da benim görevimdir.”

TIKLAYINKılıçdaroğlu: Kalemini satan ve onurlu davranmayan gazetecinin gazeteciliğini sorgulamak benim görevimdir

Portakal’ın bu sözlerinin ardından kendisine sosyal medyada tepki yağdı. Fatih Portakal ise bu sözlerin üzerine FOX TV’de sunduğu programda Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Ben paramı alın terimle kazandım. Algı yaratıyorsunuz. Kimi kastediyorsanız cesaretiniz varsa söyleyeceksiniz. Ama o cesaret yok sizde. Eleştirmek en doğal hakkımız. Lütfen cesaretli bir liderseniz, kimmiş bu kalemini satanlar açıklarsanız. Açıklayamazsanız yazıklar olsun size. İsim vereceksiniz. Bizim sizi eleştirme hakkımız var çünkü kaybettiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir