Kırılma Geliyor! Bitcoin İçin Bu Seviyeler Kritik

Ünlü analist Michaël van de Poppe’den bugün Bitcoin için önemli değerlendirmeler geldi. Analiste göre BTC bir kırılma aşamasında. Üstelik bu kırılma bir yükselişe işaret ediyor. Bu noktada izlenecek temel seviyeler var. Detaylara bakalım.

Bitcoin BTC’nin yaklaşan kopuşu: Odak noktasındaki kritik seviyeler

Analiste göre Bitcoin şu anda potansiyel bir yükseliş patlamasının işaretlerini gösteriyor. Ancak bu yukarı yönlü ivmeyi doğrulamak için aşılması gereken çok önemli seviyeler var. Bu seviyeleri izlemeden önce analist Deutsche Bank‘ın Bitcoin dünyasına girdiğine vurgu yapıyor. Son zamanlarda Bitcoin 25.000 dolarda önemli bir fiyat artışı yaşadı. Buna göre kripto para biriminin potansiyel kırılmayı desteklemek için daha yüksek seviyeleri koruması çok önemli.

Özellikle Bitcoin, 25.600 ila 25.900 dolar arasındaki aralığı korumayı hedeflemeli. Bu aralığın altına düşülmesi, kayıp durdurma emirlerinin art arda gelmesini tetikliyor. Böylece BTC için yukarı yönlü hareketin devam etme şansını engelleyecek.

Yükseliş senaryosunu destekleyen olumlu gösterge

Yükseliş senaryosunu destekleyen olumlu bir gösterge, Bitcoin’in şu anda 200 Haftalık Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde işlem görüyor olmasıdır. Bu durum, bu döngüde trendin tersine dönme olasılığını güçlendiriyor. Analiste göre “Rektember” kavramının aksine, Eylül ayı yalnızca Bitcoin için değil, kripto para piyasasındaki altcoinler için de olumlu fiyat hareketlerinin devam etmesine zemin hazırlıyor gibi. Bu noktada takibi olacak önemli işlem seviyeleri var.

Traderlar, gelişen bu manzarada yollarını bulmak için belirli kilit seviyeleri yakından takip etmeli. Bu noktada Bitcoin için 26,800 doların üzerinde net bir kırılma olasılığı var. Buna göre bu senaryo, yükseliş trendinin devamı için bir fırsat sunacak. Ayrıca bu da onu cazip bir uzun oyun giriş noktası haline getirecek. Diğer taraftan 25.600 dolar ve 25.900 dolar aralığında düşük bir seviye ihtimali var. Buna göre bu aralıktaki bir yeniden test, önemli bir uzun giriş fırsatı sağlayacak. Ayrıca istikrarı veya ihlali Bitcoin’in fiyat yörüngesini önemli ölçüde etkileyeceğinden bu seviyenin izlenmesi çok önemli.

Duyarlılık devam ediyor

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin, kripto para piyasasının olumlu bir duyarlılık yaşamasıyla birlikte yükseliş patlaması için umut vaat ediyor. Yatırımcılar tetikte olmalı. Bilinçli alım satım kararları vermek için özellikle 26.800 dolar eşiği ve 25.600-25.900 dolar aralığı olmak üzere kilit seviyeleri izlemeli. Kripto alanı gelişmeye devam ediyor. Diğer taraftan dikkatli analiz ve stratejik girişler yatırımcıların bu dinamik piyasadaki potansiyel fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx