Star Wars, Skywalker’ın Yükselişi’nden 7 yıl sonra sinemaya dönüş tarihini açıkladı

Uzun bir aradan sonra gelen bu dönüş, serinin tutkunlarına yepyeni maceralar vaat ediyor. Yıldızlararası destanın devam edeceği bu yeni film, hem eski nesil hayranları hem de yeni nesil izleyicileri sinema salonlarına çekmeye hazırlanıyor.    

Star Wars evreni, “The Rise of Skywalker”dan bu yana geçen yedi yılın ardından büyük perdeye dönüş yapmaya hazırlanıyor. Disney’in en üst yöneticisi Bob Iger, stüdyonun gelecek projelerini açıklarken, merakla beklenen “The Mandalorian & Grogu” filminin 2026 yılında sinemalarda olacağını duyurdu. Din Djarin karakteriyle Pedro Pascal’ın yıldızlaştığı bu film, daha 2024’ün başlarında Jon Favreau’nun yönetmenliğinde çekileceği ve Kathleen Kennedy ile Dave Filoni’nin yapımcılığını üstleneceği doğrulandı.

Filmle ilgili şu anda bilinenler oldukça sınırlı olsa da, herkesin favori galaktik ikilisinin başrolde olacağı kesin. “The Mandalorian” serisinin dördüncü sezonunun yerini alacağına dair spekülasyonlar var. Ancak bu konuda çelişkili raporlar bulunmakta. Son güncellemeye göre, hikayenin uzun metraj versiyonunun bu yılın Haziran ayında çekimlere başlaması bekleniyor.

“The Mandalorian & Grogu” filmi, yaklaşmakta olan Star Wars film takviminin başını çekiyor. Takvim, Daisy Ridley’nin Rey karakteriyle geri döneceği Rey filmi, Filoni’nin Disney Plus şovlarını bir araya getirecek Mandoverse filmi ve James Mangold’ın Güç’ün kökenlerini anlatacak filmi de içeriyor.

Disney’in son kazanç çağrısında doğrulanacak başka şeyler de vardı; stüdyo bu yıl içinde çıkacak olan “Moana”nın devam filminin de müjdesini verdi. Iger ve ekibinin doğruladığı tam gelecek film listesi şöyle:

– Alien: Romulus – 16 Ağustos 2024

– Moana 2 – 27 Kasım 2024

– Percy Jackson ve Olimposluların ikinci sezonu duyuruldu

– Zootopia 2 – 26 Kasım 2025

– Toy Story 5 – 2026

– Frozen 3 – 2026

– The Mandalorian & Grogu – 2026

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx