Yerel seçimlerde 7 bin 299 üyesi olan Aydınlık Demokrasi Partisi sadece 287 oy aldı.

Türkiye yerel seçim maratonunu bitirdi. En çok oy alan partilerin yanı sıra seçimde en az oy alan parti de belli oldu. 46 milyon 46 bin 101 geçerli oydan sadece 287’sini alan Aydınlık Demokrasi Partisi, seçimin kaybedeni oldu. Partinin oy oranı ise yüzde 0 olarak açıklandı.

7 BİN 299 ÜYESİ VAR

2021 yılında Ankara’da kurulan ve genel başkanlığını Zeynep Yıkarbaba’nın yaptığı partinin resmi olarak 7 bin 299 üyesi buluyor. Yıkarbaba, geçtiğimiz haziran ayında yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilirken, partinin bir önceki başkanı Erkan Deniz. Parti, Parti 2 Ocak 2024 tarihli Yüksek Seçim Kurulu kararı ile yerel seçimlere katılma yeterliliğini aldı.

ÇALIŞTIK AMA TOPARLAYAMADIK

Partinin genel merkezi olarak kayıtlı olan telefona kimse yanıt vermezken ulaştığımız Aydınlık Demokrasi Partisi Teşkilat Başkanı Musap Saluk şunları söyledi:

“Seçimlerde zaten her yerden aday çıkarmadık. Sadece İstanbul Sultanbeyli, Yozgat Yerköy ve İzmir Karabağlar’dan seçime girdik. Türkiye genelinde girmedik. Partimiz yeni kuruldu zaten. Yola çıktık çok kısa zamanda hazırlanmaya çalıştık ama toparlayamadık. Bu seçimlerden sonra parti yönetiminde bir değişikliğe gideceğiz.”

Genel Başkan Yıkarbaba’ya ise konuyla ilgili not bıraktık henüz geri dönüş olmadı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx